Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Birleşik Kafkasya Derneği’nin imkanı olmayan öğrenciler yararına açtığı kermese katıldı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Birleşik Kafkasya Derneği’nin imkanı olmayan öğrenciler yararına açtığı kermese katıldı. Başkan Çelik, farklı kültürleri zenginlik olarak gördüklerini belirtti ve “Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Birleşik Kafkasya Derneği’nin kermesinde ilimizde yaşayan çerkeslerle bir araya gelerek sohbet etti. Kermesin açılışında konuşan Dernek Başkan Vekili Fatih Yıldırım, yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, Rabia işaretinin dört ana prensibi içerisinde her farklılığı zenginlik olarak gördüklerini belirtti. Çerkes, Avşar, Tatar gibi farklılıkların hep bir olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, “Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Kermesler hem yeme içme ve kıyafet kültürümüzü yansıtma açısından hem de buradan elde edilecek gelirle imkanı olmayan öğrencilerimize destek olunması bakımında çok önemli faaliyetler. Bu nedenle biz de elimizden geldiğince katkı vermeye ve katılmaya gayret ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Birleşik Kafkasya Derneği’nde gerçekleştirilen kermesin açılışı yapıldı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da katıldı. Başkan Çelik, açılış sonrası kermesi gezdi ve satışa sunulan ürünlerle ilgili bilgi aldı.