Başkan Çelik, Serbest Bölge’den Anbar’a kadar olan yoldaki yenileme çalışmalarını inceledi.

Büyükşehir Belediyesi şehrin vitrini olan doğu girişinin ardından batı girişini de yeniliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, batı girişindeki Serbest Bölge ile Anbar arasındaki yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
Büyükşehir Belediyesi alt ve üst yapısıyla birlikte yenilenen şehrin doğu girişinin ardından batı girişindeki yolda da çalışmalara başladı. Şehrin giriş-çıkış noktalarını şehrin vitrini olarak gören Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu anlamda yapılan çalışmaların önemli olduğunu belirtti.
Batı girişinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Mustafa Çelik, “Doğu girişi olan Kaykop yolunda sene başında yaptığımız çalışmayla yollarımızı yeniledik. Daha yoğun olarak kullanılan ve şehrimizin adeta vitrini gibi olan batı girişinde de çalışmalara başladık. Bu bölgede Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı Serbest Bölge Kavşağı’ndan itibaren başlıyor. Serbest Bölge’den Anbar Mahallesi’ne kadar olan bu bölgedeki eski ve yıpranmış 22-23 senelik yolu yenilememiz gerekiyordu. 2 kilometre geliş ve 2 kilometre gidiş olan yolumuzu Ankara istikametinden 4 şeritli, şehirden Ankara istikametine gidiş ise 4 şerit+2 şerit servis yolu olmak üzere 10 şeritli bir yol haline getireceğiz. Öncelikle KASKİ ve diğer alt yapı şirketlerimiz alt yapıyı bitirecek. Daha sonra zemin çalışmasını yapıp asfaltlayacağız ve onun üzerine de taş mastik dediğimiz modifiye asfaltı sereceğiz. Böylece şehrimizin girişini çok güzel bir hale getirmiş olacağız. Kış gelmeden Ankara-Şehir istikametini bitireceğiz. Hava şartlarına göre Ankara istikametini de inşallah bitirmeyi planlıyoruz” dedi.