Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen "Anadolu'da Tarih" temalı fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen "Anadolu'da Tarih" temalı fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı. Törende ayrıca dereceye giren fotoğraflar ile seçilen 50 fotoğraftan oluşan bir sergi açıldı. Büyükşehir Belediyesi, binlerce yıllık tarihe sahip Anadolu'daki tarihsel değerleri fotoğraflarla ortaya çıkardı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından ulusal çapta düzenlenen Anadolu'da Tarih temalı fotoğraf yarışmasında 4 bin 308 fotoğraf arasından seçim yapıldı. Yarışmadan dereceye giren ve sergiye layık görülen eserlerden oluşan sergi Büyükşehir Belediyesi'nde Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Özgöncü tarafından açıldı.

Serginin açılışının ardından dereceye giren fotoğraflara ödülleri verildi. Büyükşehir Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışmasında birincilik ödülünü Trabzon'dan Mehmet Özdemir "Sümela Manastırı" adlı fotoğrafı ile elde etti. Yarışmada Kocaeli'nden Ecrin Güzin Gülfidan ikinci, yine Kocaeli'nden Mustafa Gezer üçüncü olurken; Bursa'dan Ali Osman Sak, Van'dan Ali İhsan Öztürk ve İstanbul'dan Sabahattin Özveren mansiyon ödülleri kazandı. Yarışmada Kayseri'de çekilmiş bir fotoğrafa verilen Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü'ne ise İstanbul'dan Selnur Okudan'ın fotoğrafı layık görüldü. Yarışmanın birincisi 4 bin TL, ikincisi 3 bin TL, üçüncüsü 2 bin TL, mansiyon sahipleri bin TL, Büyükşehir Belediyesi özel ödülünün sahibi ise 2 bin TL kazandı.

Dereceye giren fotoğraflar ile sergilenmeye layık görülen 50 fotoğrafın yer aldığı sergi katılımcılar tarafından ilgiyle gezildi.