Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Malatya'da incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Malatya'da incelemelerde bulundu. Darende ve Malatya'yı ziyaret eden Başkan Çelik, Somuncu Baba Türbesi'ni ziyaret etti ve Malatya'da hizmete giren trambüsleri yerinde görerek bilgi aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Malatya programına Darende ilçesiyle başladı. Darende'de Somuncu Baba türbesi ve külliyesini ziyaret eden Başkan Çelik, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser ile de bir süre görüştü.

Daha sonra Malatya'ya geçen Başkan Mustafa Çelik, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile bir araya geldi. Başkan Çelik'e Malatya programında Genel Sekreter Yardımcıları Kemalettin Cengiz Tekinsoy ve Ahmet Darendelioğlu da eşlik etti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte bazı belediye projelerini gezen Başkan Mustafa Çelik, daha sonra Malatya'nın toplu ulaşımında hizmet vermeye başlayan trambüsleri yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e, trambüslerle ilgili Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Eski Başkanı Arif Emecen bilgi verdi. Şehir içinde trambüse binerek bizzat test de eden Mustafa Çelik, Trambüs Kontrol ve Bakım Merkezini de gezdi.