Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Gençlik Vakfı Kayseri Temsilciliği'ni ziyaret etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Gençlik Vakfı Kayseri Temsilciliği'ni ziyaret etti. Gençlerle bir araya gelen Başkan Çelik, en büyük sermayemiz yetişmiş insan olduğunu belirterek, beyin göçünü önlememiz gerektiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in ziyaretinde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilcisi Ahmet Hidayet Kiraz, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kiraz, TÜGVA'nın yeni nesil bir gençlik vakfı olduğunu ve çalışma alanının tüm dünyayı kapsadığını belirtti.

TÜGVA'nın büyük hedefler için çalışan bir vakıf olmasından memnuniyet duyduğunu dile getiren Başkan Çelik de görevlerimizi iyi yapmadığımız takdirde başkalarının bizim mahallemizde çalıştığını ifade etti.

En büyük sıkıntılarımızdan birisinin beyin göçü olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, "Başkalarının elimizdeki beyin sermayesini alıp kendi amaçlarına yönelik kullanmamaları için beyin göçünü önlemeliyiz" diye konuştu. Dünyayı idare edenlerin iyi organize olmuş küçük gruplar olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, bu yüzden gençlerin bir araya gelerek yaptığı çalışmaların çok önemli olduğunu kaydetti.