Başkan Çelik Bünyan’daki Pınarbaşı mesire alanını gezdi ve bu güzelliğe güzellik katacak yeni bir proje hazırladıklarını söyledi.

Bünyan’ın Pınarbaşı bölgesi, Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği projeyle şehrin en güzel alanlarından birisi haline gelecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Bünyan ziyaretinde Pınarbaşı bölgesini de gezdi ve bölgede yapılacak çalışmalarla ilgili incelemeler yaptı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Bünyan’ın en güzel alanı olan Pınarbaşı bölgesinde detaylı bir şekilde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte bölgeyi gezerek yapılacak yeni projeden bahsetti. 
“ÖZEL BİR PROJE HAZIRLANDI”
KASKİ’nin bu bölgeye yaptığı içme suyu deposunu da gezen Başkan Çelik, bölgenin su kapasitesine ilişkin bilgiler aldı. Pınarbaşı mesire alanında piknik yapan vatandaşlarla da görüşen Başkan Çelik, bu bölge için özel bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Bölgenin sadece Bünyan’ın değil tüm şehrin kullanımına sunulacağını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Bünyan’ın en gözde doğal güzelliklerinden olan, civarın içme suyu ve sulama suyunun kaynak noktasındayız. Ekiplerimizle incelemelerde bulunduk. Bu güzelliğe daha da güzellik katacak yeni bir proje hazırladık. Bu bölgeyi sadece Bünyan’ın değil tüm Kayseri’nin kullanabileceği bir alan yapacağız. Rabbim böyle güzellikler vermiş. Yapacağımız çalışmalarla artı güzellikler ilave edeceğiz. Sıcak soğuk piknik alanları yapacağız. Halen gençlerin yüzdüğü alanı temizleyerek doğal havuz haline getireceğiz. Yeşil dokuyu artıracağız ve çiçekler dikeceğiz. Sert zeminler en az olacak şekilde olacak” dedi.
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu da yapılacak olan çalışma nedeniyle şahsı ve ilçesi adına teşekkür etti.
BAŞKAN ÇELİK PİKNİKÇİLERLE SOHBET ETTİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Bünyan-Pınarbaşı bölgesini ziyaretinde mesire alanını da gezerek piknik yapmak için gelenlerle sohbet etti. Vatandaşlardan bölgeyle ilgili görüşlerini alan, piknik yapmak için nerelerden geldiklerini soran Başkan Çelik, sıcak ve samimi sohbetler gerçekleştirdi.