Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetlerinin tamamlanmasıyla birlikte başlayan yenileme çalışmaları devam ediyor

Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetlerinin tamamlanmasıyla birlikte başlayan yenileme çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, demokrasi nöbetleri sırasında meydanda incelemeler yapmış ve yenilenecek bölgelerle ilgili tespitlerde bulunmuştu. Her gün demokrasi nöbetlerine ev sahipliği yaparak yıpranan Cumhuriyet Meydanı'nda nöbetlerin hemen ardından geniş çaplı bir temizlik harekatı başlatan Başkan Mustafa Çelik, yaptığı açıklamada "Meydandaki sert zeminler, ağaçlandırma ve çevre düzenlemeleri ile havuzlar yenilenecek ve meydanımıza yakışır bir hale gelecek" ifadelerini kullanmıştı.

Başkan Mustafa Çelik'in de katıldığı temizlik çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi'nin Park Bahçeler, Fen İşleri ve Yapı İşleri Daire Başkanlıklarına bağlı ekipler Cumhuriyet Meydanı'nda yoğun bir çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında Meydan'daki yıpranan sulama altyapısı tamamen değişiyor. Orta refüj ve yeşil alanlarda da çalışmalar yapılarak yeni süs bitkileri ve çiçeklerin dikimi yapılıyor. Ekipler ayrıca meydandaki havuzlar ile kaldırım taşlarının yenilenmesi için de çalışıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, yapılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak meydanın Kayseri'ye yakışır hale getirileceğini söyledi.