Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Baki Gümüşoluk ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Baki Gümüşoluk ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebeciler Haftası kapsamında gerçekleşen ziyarette konuşan Oda Başkanı Baki Gümüşoluk, amaçlarının hem sorunlarını dile getirmek hem de faaliyetlerini duyurmak olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Muhasebeciliğin toplumun tüm kesimini ilgilendiren bir meslek dalı olduğuna dikkat çekerek, "Bir resmi kurum da olsa, bir ticaret erbabı ya da şirket de olsa muhasebe ile işi olmazsa olmaz. Yani herkesin bu sektörle işi mutlaka olur. O yüzden ayrı bir önemi var. Hükümetimizin yaptığı bazı çalışmalar sizi bir hayli rahatlattı. Özellikle kayıt altına alınması, kayıt dışı eleman çalıştırılması ve kayıt dışı gelir elde edilmesinin önüne geçilmesi sizin işinizi kolaylaştırdı. Ayrıca elektronik ortama geçilmesi, e-fatura ve e-defterin devreye alınması sizleri rahatlatacak ve kamu açısından da kontrolü kolaylaştıracak" diye konuştu.