Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye'deki en önemli bilim merkezlerinden birisi olacak olan Harikalar Diyarı içindeki Bilim Merkezi'nde incelemelerde bulundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye'deki en önemli bilim merkezlerinden birisi olacak olan Harikalar Diyarı içindeki Bilim Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, Bilim Merkezi'ne yaptığı ziyarette sergilenecek olan cihazları test etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Harikalar Diyarı içine yaptırılan Bilim Merkezi'nde açılış hazırlıkları sürüyor. Bilim Merkezi'nde sergilenecek cihazların bir bölümü Kayseri'ye geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Bilimin İzinde" temalı sergi için gelen cihazlarla ilgili bilgi aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Hayatın Hareketi, Gözlerimizdeki Yıldızlar, Gezegen Yörüngeleri, Ses Tüpü, Karınca Kolonisi, Plazma Golobe, Stres Yayı Koşu Bandı, Hava Tabancası, Şimşek Makinesi, Mikro Yaratıklar, Yakıcı Soğuk gibi hayatımızda yer tutan olayları daha iyi anlamımızı sağlayan bilimsel cihazları tek tek test etti. Kayseri'ye Türkiye'nin en iyi bilim merkezlerinden birisini kazandırdıklarını ve çok yakında ziyarete açacaklarını ifade eden Başkan Çelik, "Artık öğrencilerimiz bilimi, fenni, teknolojiyi kaynağında görecekler. Kendilerini geliştirme amacıyla laboratuvarda çalışacaklar. Ayrıca uzay teknolojileri, astronomi, temel bilimler konularının tamamında incelemelerde bulunup deneyler yapabilecekler. İnşallah burası bittiğinde hem Kayseri'nin cazibesinin artması açısından yeni bir merkez daha kazandırmış olacağız hem de Harikalar Diyarı'na yeni bir fonksiyon katacağız" dedi.