Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti. Başkan Çelik, Kayseri'nin en önemli değerinin müteşebbis gücü olduğunu belirtti ve bu gücün önünü açmak için çalıştıklarını söyledi. KAYMOS Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Deveci ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde yeni yönetimi tebrik ederek hayırlı olması temennisinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Hep birlikte bu şehirde istihdamı nasıl artırırız, kamu kaynaklarını nasıl kıymetli hale getiririz diye çaba sarf ediyoruz" dedi. Kayseri'nin müteşebbisliği konusuna da vurgu yapan Başkan Çelik, "Kayseri'nin en önemli değeri müteşebbis gücü. Müteşebbis gücünün önünü açmak da bizim görevimiz" diye konuştu.

KAYMOS Başkanı Yakup Deveci de, Başkan Çelik'e sanayiciye verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. 20 Nisan'da Kayseri'de Mobilya Fuarı yapacaklarını ifade eden Deveci, fuar için hazırlıkların sürdüğünü belirtti ve Başkan Çelik'ten destek istedi.

"FUAR ALANI İÇİN DESTEK VERMEYE HAZIRIZ"

Şehrin üretimle ilgili ana dinamiklerinin başında mobilya sektörünün geldiğini ve mobilyanın gelişmesi için de fuarların gerektiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Buradan OSB Başkanı Tahir Nursaçan'a teşekkür ediyorum. Kıymetli bir araziyi büyük fedakarlıkla fuar olarak tahsis edecek ve güzel bir fuar merkezi yapacak. Yapılacak olan fuar alanına bizim de katkı vermemiz gerekirse desteklerimizi sürdürürüz" dedi.