Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile sona eren demokrasi nöbetlerine ilişkin değerlendirmede bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile sona eren demokrasi nöbetlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Kayseri'nin çok büyük bir coşku ile bu nöbete katıldığını ve demokrasiyi sahiplendiğini ifade eden Başkan Çelik, Kayseri'nin kendine yakışanı yaptığını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 27 gündür işinden, ailesinden, uykusundan, rahatından feragat ederek demokrasi nöbetine katılan tüm Kayserililere teşekkür etti.

Kayseri'nin 27 gün boyunca kendine yakışanı yaptığını dile getiren Başkan Çelik, "15 Temmuz'da adeta ikinci bir İstiklal Harbi'ni kazanan bu asil millet, ülkemizin geleceğini, al bayrağın onurunu, İslamın son kalesi olan bu toprakları yüz yıl önce yaptığı gibi yine alçaklara uğratmadı. 27 gün boyunca yılmadan, yorulmadan bu vatan topraklarını bir asker edasıyla bekleyen bu Aziz Milletin bir ferdi olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Demokrasi Nöbetlerimizde meydanları coşku, inanç ve imanla dolduran halkımıza ve canlarını feda eden şehitlerimize; tankların, topların önünde duran gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bu güzel ülkemizin güzel insanlarına bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ülkemiz üzerinde emelleri olan hainlere de fırsat vermesin. Bu zorlu süreçte vatanımız için meydanları boş bırakmayan Kayserili hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Kayseri her zaman olduğu gibi yine kendine yakışanı yaptı. Allah bu aziz hemşehrilerimizden ve milletimizden razı olsun" diye konuştu.