15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetinde iki hafta doldu

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetinde iki hafta doldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik demokrasi nöbetinin 14'üncü gününde de Cumhuriyet Meydanı'nda hemşehrileriyle birlikteydi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik demokrasi nöbetinin 14'üncü gününde önce Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran halkı selamladı, ardından da Kayseri'deki demokrasi nöbetine katılan Sanatçı Murat Kekilli'yi sahneye çağırdı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan bir emir gelmeden meydanları terk etmeyeceklerini ifade eden Başkan Çelik, Ünlü Sanatçı Murat Kekilli'nin meydanlara ilk çıkan isimlerden biri olduğunu belirtti. Başkan Çelik, 15 Temmuz'da tankların önüne çıkan insanların Murat Kekilli'nin şarkısında olduğu gibi "Bu akşam ölürüm, beni kimse tutamaz" dediklerini belirtti ve Kekilli'den bu şarkıyı söylemesini istedi.

"EN COŞKULU NÖBET KAYSERİ'DE TUTULUYOR"

Murat Kekilli de demokrasi zaferinin milletin canlarıyla kazanıldığını belirterek, "Başkomutanımızın emriyle meydanlardayız. Darbe girişiminin ardından tüm sanat camiasını meydanlara davet ettim. Bu davetim katılım buldu. Tüm sanatçı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kitlelerini alıp meydanlara çıktılar" dedi. Kayseri'deki demokrasi nöbetini de değerlendiren Kekilli, "Kayseri şu ana kadar gezdiğimiz nöbetler içinde en coşkulu, en katılımcı ve en renkli şehir. Tüm Kayserililere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HALKA HELVA DAĞITILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her akşam olduğu gibi Cumhuriyet Meydanı'nı gezerek demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Bir süre Vali Süleyman Kamçı birlikte vatandaşlarla görüşen Başkan Çelik, daha sonra Kayseri Profesyonel Aşçılar Derneği'nin standını ziyaret ederek vatandaşlara şehitlerimiz için yapılan helvadan dağıttı. Meydanı gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çelik, henüz birkaç aylık olan demokrasi nöbetinin en küçük neferlerinden bir bebekle de yakından ilgilendi.