Büyükşehir

Büyükşehir'den Akıllı Sulama

Ulaşımdan imara, aydınlatmadan sosyal hayata kadar birçok noktada akıllı şehircilik uygulamaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, park ve orta refüj sulamalarında da akıllı sulama sistemi çalışmalarını sürdürüyor.

1 Mart 2018Haber Detayı

Sahabiye

Sahabiye'de İkinci Etap Başlıyor

Kayseri ve Türkiye’nin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci uygulama etabının uzlaşma görüşmelerine başlanacak.

28 Şubat 2018Haber Detayı

Dualar Kahramanlar İçin

Dualar Kahramanlar İçin

7’den 70’e toplumun tüm kesimleri ellerinden gelen tüm imkanları ve dualarıyla Afrin harekatındaki kahramanların yanında olmaya devam ediyor.

23 Şubat 2018Haber Detayı

"İnsana ve Geleceğe Yatırım Merkezi"

"İnsana ve Geleceğe Yatırım Merkezi"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) bünyesindeki Şehir Akademi ve Film Akademi’nin yeni dönem açılış programında BÜSAM’ın önemini vurguladı.

21 Şubat 2018Haber Detayı

Ulaşımda Yeni Hedefler

Ulaşımda Yeni Hedefler

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Ulaşım A.Ş. yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin marka şirketlerinden birisi haline geldi. Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu bir basın toplantısı yaparak Ulaşım A.Ş.’nin yaptığı ve yapacağı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

19 Şubat 2018Haber Detayı

Yazarlık Okulu

Yazarlık Okulu'na Büyük İlgi

Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’deki şair ve yazarların sayısını artırmak ve bu konuya ilgi duyanların eğitim almasını sağlamak için başlatmış olduğu Yazarlık Okulu bu yıl da büyük ilgiyle karşılaştı. 

14 Şubat 2018Haber Detayı

Bilim Merkezi

Bilim Merkezi'nden Yeni Atölyeler

Bilimsel bilgiyi geniş kitlelere aktarmayı hedef edinen ve Anadolu'nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi'nde yeni dönem atölye çalışmaları 17 Şubat Cumartesi günü başlıyor.

14 Şubat 2018Haber Detayı

Kardeş Ülke

Kardeş Ülke'den Büyükşehir'e Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca gerçekleştirilen “Öz Yurtta Kardeş Eli” projesi çerçevesinde bir grup Azerbaycanlı öğrenci Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. 

13 Şubat 2018Haber Detayı

Yazarlar Kayseri

Yazarlar Kayseri'ye Hayran Kaldı

Büyükşehir Belediyesi ve Sabah Gazetesi tarafından gerçekleştirilen “İl Buluşmaları: Kayseri” programına katılan Sabah Gazetesi yazarları Kayseri’ye hayran kaldı. 

12 Şubat 2018Haber Detayı

Erciyes

Erciyes'te Sabah

Büyükşehir Belediyesi ile Sabah Gazetesi tarafından düzenlenen İl Buluşmaları Programı sona erdi.

10 Şubat 2018Haber Detayı

Kayseri

Kayseri'de Sabah

Büyükşehir Belediyesi ile Sabah Gazetesi tarafından düzenlenen İl Buluşmaları Programı devam ediyor.

9 Şubat 2018Haber Detayı

Başkan Çelik

Başkan Çelik'ten Taziye Ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Alevi Bektaşi Federasyonu toplantısına katılmak için Çorum’a giderken trafik kazasında hayatını kaybeden Alevi dedesi Hasan Müldür için Hacı Bektaş-ı Veli Derneği ve Vakfı’na taziye ziyaretinde bulundu.

6 Şubat 2018Haber Detayı

Planlama Toplantısı

Planlama Toplantısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2018 yılı yatırımlarını planlamak üzere muhtarlar ve ilçe belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıların ardından Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla bir araya geldi. 

6 Şubat 2018Haber Detayı

Dört İlçeyle Yatırım Zirvesi

Dört İlçeyle Yatırım Zirvesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da tüm ilçe belediye başkanları ile ayrı ayrı yatırım toplantılar yaptı. 

5 Şubat 2018Haber Detayı

Genç KAYMEK İle Farklı Tatil

Genç KAYMEK İle Farklı Tatil

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK faaliyetlerinden olan Genç KAYMEK gençliğin daha başarılı ve daha sosyal olması için çalışmalarına sömestr tatilinde de devam ediyor.

1 Şubat 2018Haber Detayı

Büyükşehir

Büyükşehir'den İki Önemli İhale

Büyükşehir Belediyesi 1607 yataklı Kayseri Bölge Hastanesi karşısında yapılacak olan iş yerleri ile konut ve konut+ticaret alanı arsaları için ihale yaptı. Her iki ihaleden 89 milyon 535 bin TL gelir elde edildi.

31 Ocak 2018Haber Detayı

YADES Projesi Takdir Topluyor

YADES Projesi Takdir Topluyor

AK Parti Genel Merkezi tarafından yürütülen “Sosyal Politikalarda Gönül Adımları” programı kapsamında Kayseri’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile birlikte anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

29 Ocak 2018Haber Detayı

Gönül Adımları Kayseri

Gönül Adımları Kayseri'de

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Sosyal Politikalarda Gönül Adımları” projesi kapsamında Kayseri’de bir çalıştay düzenlendi.

28 Ocak 2018Haber Detayı

Yatırımlar Planlanıyor

Yatırımlar Planlanıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçelere yapılacak olan yatırımlarla ilgili planlama toplantıları sürdürdü. Daha önce Yahyalı, Tomarza, İncesu ve Akkışla belediyeleri ile toplantılar yapan Başkan Mustafa Çelik bugün de Sarız, Pınarbaşı, Özvatan ve Felahiye Belediyelerinin Başkanları ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.

24 Ocak 2018Haber Detayı