Büyükşehir

Büyükşehir'den Cumhuriyet'e Armağan

Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyet'in en iyi şekilde korunması ve yüceltilmesi için gençliğin çok daha iyi yetişmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

30 Ekim 2017Haber Detayı

"Kayseri

"Kayseri'ye Yakışacak"

Vali Süleyman Kamçı ve Başkan Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin batı girişinde yaptığı yolu incelediler.

27 Ekim 2017Haber Detayı

Büyükşehir Bosna

Büyükşehir Bosna'da Da Örnek Oluyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin, ülkemizin yurtdışındaki kültür kuruluşu olan Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte Bosna’da açmış olduğu KAYMEK Kursları, 11’inci yılında yeni dönemi açtı.

25 Ekim 2017Haber Detayı

Büyükşehir Konservatuvarı Adana

Büyükşehir Konservatuvarı Adana'da

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 4’üncüsünü organize ettiği Şehir Tiyatroları Buluşması’na Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı da katıldı.

24 Ekim 2017Haber Detayı

"Kusursuz Bir Fuar"

"Kusursuz Bir Fuar"

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 1. Kayseri Kitap Fuarı’na katılan yazarlar, fuarın mükemmel olduğu görüşünde birleştiler

23 Ekim 2017Haber Detayı

Bilim Merkezi

Bilim Merkezi'nde Yeni Atölyeler

Bilimsel bilgiyi geniş toplum kitlelerine aktarmak hedefini ilke edinen ve Anadolu'nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi'nde yeni dönem atölye çalışmaları 28-29 Ekim tarihinden itibaren başlıyor.

20 Ekim 2017Haber Detayı

Bu Fuar Başka Fuar

Bu Fuar Başka Fuar

Büyükşehir Belediyesi, 1. Kayseri Kitap Fuarı nedeniyle katılan yazarlardan, ziyaretçilerden ve yayınevlerinden övgüler almaya devam ediyor.

20 Ekim 2017Haber Detayı

Beş Noktada Kart İşlemi

Beş Noktada Kart İşlemi

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. öğrencilerin indirimli kartlarını kolayca alabilmeleri ve mevcut kartların vizelerini yaptırmaları için altı ayrı noktada işlem yapıyor.

20 Ekim 2017Haber Detayı

Başkan ve Valiler Kitap Fuarı

Başkan ve Valiler Kitap Fuarı'nda

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı toplantısının ardından Kayseri, Sivas ve Yozgat valileriyle birlikte Kayseri Kitap Fuarı’nı gezdi. Başkan Çelik, fuara katılan yazarlarla da bir araya geldi. 

18 Ekim 2017Haber Detayı

"Mükemmel Bir Fuar"

"Mükemmel Bir Fuar"

Türkiye’nin önemli yazarları Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Kayseri Kitap Fuarı’na gelmeye devam ediyor. 

18 Ekim 2017Haber Detayı

Başkan Çelik Şantiyelerde

Başkan Çelik Şantiyelerde

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her alanda yoğun bir çalışma gösteren Büyükşehir Belediyesi’nin bazı şantiyelerinde incelemelerde bulundu. 

17 Ekim 2017Haber Detayı

"Türkiye

"Türkiye'nin En İyi Fuarı"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Pazar gününün büyük bir bölümünü Kitap Fuarı’na ayırdı. Tüm stantları ziyaret eden ve tüm yazarlarla görüşen Başkan Çelik, hem yazarlardan hem de fuarı gezen vatandaşlardan fuara ilişkin övgüler aldı.

16 Ekim 2017Haber Detayı

"Kayseri Bir Kültür Şehri"

"Kayseri Bir Kültür Şehri"

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Kayseri Kitap Fuarı’na katılan yazarlar Kayseri’nin bir kültür merkezi olduğunu kanıtladığını belirttiler.

16 Ekim 2017Haber Detayı

Şehir Akademi

Şehir Akademi'de Yeni Dönem

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Büyükşehir Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) bünyesindeki Şehir Akademi’de yeni dönem başladı.

16 Ekim 2017Haber Detayı

15 Temmuz

15 Temmuz'u Unutmayacağız

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Sanal Gerçeklik Tırı’nı Kayseri’ye getiriyor. Sanal Gerçeklik Tırı, 14-20 Ekim tarihleri arasında ihanet gecesinde yaşananları ve milletimizin göstermiş olduğu kahramanlığı bir kez daha ortaya koyacak.

13 Ekim 2017Haber Detayı

Başkan

Başkan'dan Özel Davet

Büyükşehir Belediyesi tarafından 14-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan 1. Kayseri Kitap Fuarı için tramvaylarda vatandaşlara kitap dağıtımı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de tramvaya binerek güzergah boyunca vatandaşları özel olarak Kitap Fuarı’na davet etti.

12 Ekim 2017Haber Detayı

"Kıbrıs Bizim Parçamız"

"Kıbrıs Bizim Parçamız"

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlıkları arasındaki kardeş okul çalışması çerçevesinde Güzelyurt Kurtuluş Lisesi öğrencileri Kayseri’ye geldi.

12 Ekim 2017Haber Detayı

Kitap Fuarı İçin Muhteşem Konser

Kitap Fuarı İçin Muhteşem Konser

Büyükşehir Belediyesi 14-22 Ekim tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştireceği Kitap Fuarı’nın tanıtımı için Erciyes Üniversitesi’nde muhteşem bir konser düzenledi. 

11 Ekim 2017Haber Detayı

Kültür Yolu

Kültür Yolu'nda Kültür Gezisi

Büyükşehir Belediyesi, yeni sezon kültür sanat etkinlikleriyle birlikte Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi’ni de başlattı.  Yeni sezonun ilk gezisi Kültür Yolu’nda yapıldı.

10 Ekim 2017Haber Detayı

Ulaşım Yılında Rekor Asfalt

Ulaşım Yılında Rekor Asfalt

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in Ulaşım Yılı ilan ettiği 2017 yılında asfalt rekoru kırıldı. Şehir Merkezindeki çalışmalarda 350 bin ton asfalt kullanacak olan Büyükşehir Belediyesi ilçelerde de yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

9 Ekim 2017Haber Detayı

Ünlü Yazarlar Kayseri

Ünlü Yazarlar Kayseri'de Buluşuyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin, 14-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği Kitap Fuarı’na Türkiye’nin en önemli yazarları da katılacak. Kitap Fuarı’na katılacak olan 200’ü aşkın şair ve yazar arasında Nuri Pakdil, İlber Ortaylı, Abdülkadir Selvi, Hanefi Avcı, Canan Karatay, İclal Aydın gibi isimler de bulunuyor.

6 Ekim 2017Haber Detayı

UKOME

UKOME'den Açıklama

Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemleri Daire Başkanı Ferhat Bingöl, toplu taşıma ücretlerinde yapılan düzenlemelere ilişkin açıklama yaptı.

5 Ekim 2017Haber Detayı

17 Aralık Şehitleri İçin Anıt Durak

17 Aralık Şehitleri İçin Anıt Durak

Büyükşehir Belediyesi 17 Aralık şehitleri için anıt durak yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 17 Aralık 2016 tarihinde Erciyes Üniversitesi önündeki durakta meydana gelen hain terör saldırısı sonucu şehit olan 15 askerimizin anısının anıt durakla yaşatılacağını söyledi. 

27 Eylül 2017Haber Detayı