Başkan Çelik Doğu Garajı

Başkan Çelik Doğu Garajı'nda

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Doğu Garajı’nı ziyaret etti. Başkan Çelik, ziyaretinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Doğu Garajı’nda Doğu Garajı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Akkoyun tarafından karşılandı. Uzun süre Doğu Garajı’nda kalan Başkan Çelik, tüm işyerlerini tek tek ziyaret ederek “Hayırlı İşler” temennisinde bulundu.

9 Mart 2017Haber Detayı

Ecdat Mührü İle Maraş İşi Sergisi

Ecdat Mührü İle Maraş İşi Sergisi

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları Kayseri Park’ta sergi açtı. Ecdat Mührü ile Maraş İşi Sergisi’nin açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik de katıldı.

9 Mart 2017Haber Detayı

Kore Rüzgarı İkinci Kez Esti

Kore Rüzgarı İkinci Kez Esti

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kayseri’ye gelen Güney Koreli dansçılar Erciyes Üniversitesi’nde yaptıkları gösterinin ardından Şehir Tiyatrosu’nda da sahneye çıktılar. Güney Kore Dans Ekibi'nin gösterisi ilgiyle izlendi. 

9 Mart 2017Haber Detayı

Kadınlar Günü

Kadınlar Günü'ne Özel

Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü tarafından '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla bir program gerçekleştirildi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik, Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı ile birlikte katıldı. 

9 Mart 2017Haber Detayı

Toplu Taşımacılığın Kalbi Kayseri

Toplu Taşımacılığın Kalbi Kayseri'de Attı

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) 7’inci Türkiye Konferansı Kayseri’de yapıldı. Konferansa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplu taşımacılık alanında Kayseri’de yapılan reform çalışmalarını anlattı. Başkan Çelik, Kayseri’de yeni bir uygulamaya başlayacaklarını ifade ederek bir yerden bir yere taşımacılıktan her yerden her yere taşımacılık sistemine geçeceklerini kaydetti.

9 Mart 2017Haber Detayı

Kul Hakkına İnanır, Alın Terini Biliriz

Kul Hakkına İnanır, Alın Terini Biliriz

Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada iş huzurunun önemini vurgulayan Başkan Çelik, “Kul hakkına inanan, alın terinin ne olduğunu bilen insanlarız” dedi. 

8 Mart 2017Haber Detayı

İmar Ederken İhmal Edemeyiz

İmar Ederken İhmal Edemeyiz

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK tarafından Dünya Kadınlar Günü’nde sertifika töreni yapıldı. KAYMEK kurslarına katılan kursiyerlere sertifika verilmesi töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehri imar ederken insanı ihmal etmediklerini ve insana yatırıma öncelik verdiklerini belirtti. Anadolu’da marka haline gelen KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları tarafından gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Günü programına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, eşi İkbal Çelik ile birlikte katıldı. 

8 Mart 2017Haber Detayı

Dostluk Dansı

Dostluk Dansı

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Güney Koreli dansçılar Kayseri’ye geldi. Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahne alan İnçon Dansçıları, yarın saat 19.30’da da Şehir Tiyatrosu’nda bir gösteri sunacak.

7 Mart 2017Haber Detayı

"Kadınlarımızın İmkanlarını Artırıyoruz"

"Kadınlarımızın İmkanlarını Artırıyoruz"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında kadınlara yılın 365 günü değer veren bir inancın mensubu olduklarını belirtti. Başkan Çelik, yaptıkları yatırımlarla kadınlara her anlamda imkanlar sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

7 Mart 2017Haber Detayı

Kayseri

Kayseri'ye Çok Yakışacak

Büyükşehir Belediyesi Kayseri’ye çok yakışacak yatırımlarına devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in bir süre önce açıkladığı 2017 projelerinden ilkinin temeli törenle atıldı. Köşk Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan Başkan Çelik, Kayseri’ye en iyi, en estetik ve en fonksiyonel tesisleri yapacaklarını söyledi.

7 Mart 2017Haber Detayı

Büyükelçi Kayserili Olduğunu Söyledi

Büyükelçi Kayserili Olduğunu Söyledi

Afganistan’ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek bir süre görüştü. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Büyükelçi Jayhoon, Kayserili olduğunu açıkladı.

7 Mart 2017Haber Detayı

"İş Alemi Rasyonel Düşünür"

"İş Alemi Rasyonel Düşünür"

?MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu

6 Mart 2017Haber Detayı

Bekir Yıldız Bulvarı İçin Yeni İhaleler Yapılacak

Bekir Yıldız Bulvarı İçin Yeni İhaleler Yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, Bekir Yıldız Bulvarı kanal üzeri yaya geçişleri ile Erkilet Bulvarı’nda bariyer yapım işi için ihale yapacak. İhale 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun ilgili maddesine göre açık ihale usulü ile yapılacak. Bekir Yıldız Bulvarı ve Erkilet Bulvarı’na 4 metre genişliğinde, 12 metre uzunluğunda 10 adet çelik köprü ve yaklaşık 560 metre uzunluğunda çelik orta refüj bariyeri yapılacak. Konuyla ilgili ihale 21 Mart 2017 tarihinde saat 09.30’da Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak.

5 Mart 2017Haber Detayı

Dünya Snowboard Kupası Erciyes

Dünya Snowboard Kupası Erciyes'te Başlıyor

?Dünyanın en başarılı sporcularını buluşturacak olan İstikbal FIS Snowboard Dünya Kupası’nın son etabı olan Erciyes etabı yarın yapılacak. Şampiyona öncesi Erciyes’te bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Dünya Kupasını ikinci kez Erciyes’te yapıyor olmamız şehrimiz ve ülkemiz için gurur kaynağıdır” dedi.

5 Mart 2017Haber Detayı

"Kapıları Açmak" Sahnelendi

"Kapıları Açmak" Sahnelendi

?Büyükşehir Belediyesi, Kayseri halkını birbirinden güzel tiyatrolarla buluşturmaya devam ediyor. Kültür sanat faaliyetleri çerçevesinde “Kapıları Açmak” adlı oyun Şehir Tiyatrosu’nda sahnelendi.

5 Mart 2017Haber Detayı

Erciyes

Erciyes'teki Konser İçin Otobüsler Kaldırılacak

?Erciyes’in ikinci kez ev sahipliği yaptığı FIS Snowboard Dünya Kupası etkinlikleri kapsamında şampiyonanın isim sponsoru olan İstikbal Mobilya da bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikler kapsamında düzenlenecek olan Ziynet Sali konseri için Büyükşehir Belediyesi yarın Erciyes’e ücretsiz otobüs kaldıracak.

5 Mart 2017Haber Detayı

"Düşünmek İnsanın Kendini Terk Etmemesidir"

"Düşünmek İnsanın Kendini Terk Etmemesidir"

?Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve hafta içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik tarafından tanıtılan Büyükşehir Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) bünyesindeki Şehir Akademi’de ilk iki ders verildi. Ülkemizin alanındaki en iyi düşünür ve ilim adamlarının katılacağı Şehir Akademi’de ilk dersi İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, ikinci dersi ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Türer verdi.

5 Mart 2017Haber Detayı

"Çarşı İçin En Büyük Yatırımı Yapacağız"

"Çarşı İçin En Büyük Yatırımı Yapacağız"

?Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yeraltı Çarşısı’ni ziyaret etti. Çarşı esnafı ve Yeraltı Çarşısı Derneği’nin yöneticileriyle görüşen Başkan Çelik, çarşı için en büyük yatırımın Talas-Erkilet raylı sistem hattının çarşının yanından geçmesi olacağını belirtti.

5 Mart 2017Haber Detayı

Şampiyonları Erciyes Belirledi

Şampiyonları Erciyes Belirledi

?FIS Snowboard Dünya Kupası’nda sezonun şampiyonları Erciyes'te belirlendi. 19 ülkeden 44’ü bayan 104 sporcunun katılımıyla yapılan şampiyona Eurosport ve katılan her ülkenin kanallarıyla yaklaşık 2 milyar insana ulaştırıldı. Zevkli geçen müsabakalar sonucu kadınlarda Rusya’dan Alena Zavarzina, erkeklerde ise Bulgaristan’dan Radoslav Yankov dünya şampiyonu oldu.

5 Mart 2017Haber Detayı

Ziynet Sali

Ziynet Sali'den Erciyes Konseri

?Erciyes’in ikinci kez ev sahipliği yaptığı FIS Snowboard Dünya Kupası etkinlikleri kapsamında şampiyonanın isim sponsoru olan İstikbal Mobilya bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikler kapsamında Ünlü Sanatçı Ziynet Sali de bir konser verdi.

5 Mart 2017Haber Detayı

Başkan Çelik İki Yatırımı Kamuoyuna Tanıttı

Başkan Çelik İki Yatırımı Kamuoyuna Tanıttı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hafta sonunu yoğun programlarla geçirdi. Önce Erciyes’teki Dünya Snowboard Kupası’na katılan Başkan Çelik, daha sonra Kepez ve Başakpınar’daki iki ayrı yatırımın tanıtım programına iştirak etti. Başkan Çelik, Kepez Stadı’nda yapılan törende insana yatırımı mega projeler kadar önemsediklerini belirtti.

5 Mart 2017Haber Detayı

Başakpınar İçin Önemli Hizmet

Başakpınar İçin Önemli Hizmet

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kepez’deki spor tesisinin tanıtımının ardından Başakpınar’a geçerek Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever Başbuğu ailesi tarafından yapılan okulun tanıtım programına katıldı. Başkan Çelik, gençlerin daha iyi eğitim görmeleri için 2017 yılında da okul yapmaya devam edeceklerini belirtti.

5 Mart 2017Haber Detayı

Büyükşehir

Büyükşehir'den Hayvancılıkta Büyük Hamle

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi hayvancılıkta ülkemizin en önemli illerinden birisi yapacak olan Beydeğirmeni Projesi’ni hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Hafta sonu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüşen Başkan Çelik, projeyle ilgili Bakanlık bürokratlarıyla da bir toplantı yaptı.

3 Mart 2017Haber Detayı

Gültepe Bulvarı Hızla İlerliyor

Gültepe Bulvarı Hızla İlerliyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve şehrin doğu-batı istikametindeki en güçlü akslardan biri olacak olan Gültepe Bulvarı'nda çalışmalar hız kesmiyor. Bir taraftan yol çalışmaları devam ederken bir taraftan da yol güzergahındaki kamulaştırması yapılan evlerin yıkımı gerçekleştiriliyor.

2 Mart 2017Haber Detayı

Başkan Çelik

Başkan Çelik'ten Yeşilay'a Destek

Yeşilay Kayseri Şubesi yöneticileri Yeşilay Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Başkan Çelik, ziyarette gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak her çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

2 Mart 2017Haber Detayı

Yazarlık Okulu Başlıyor

Yazarlık Okulu Başlıyor

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’deki şair ve yazarların sayısını artırmak ve bu konuya ilgi duyanların eğitim almasını sağlamak için önceki yıllar olduğu gibi bu yıl da Yazarlık Okulu açıyor.

2 Mart 2017Haber Detayı

Toplu Taşıma Zirvesi 9 Mart

Toplu Taşıma Zirvesi 9 Mart'ta

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği'nin 7. Türkiye Konferansı 9 Mart’ta Kayseri'de yapılacak. Konferansa ülkemizin yanı sıra çok sayıda ülkeden katılımcı iştirak edecek. Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Türkiye Konferansı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ulaşım A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Konferansta sektörün gündemindeki konulardan olan toplu taşımacılıkta reform ve kurumsallaşma ele alınacak.

2 Mart 2017Haber Detayı

Büyükşehirden Toplu Taşıma Çalıştayı

Büyükşehirden Toplu Taşıma Çalıştayı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ankara’da bir dizi programa katıldı. Ankara’da iki ayrı Bakan ile bir araya gelen Başkan Çelik, bu bakanlıkların Kayseri’deki yatırımlarına ilişkin görüşmeler yaptı. Başkan Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Çevre Projeleri” toplantısı ile Cumhurbaşkanlığı Sistemi Kampanya Tanıtım Toplantısı’na da katıldı.

1 Mart 2017Haber Detayı

Büyükşehir

Büyükşehir'den İhale

Büyükşehir Belediyesi tramvay güzergahındaki yaya geçişleri etrafına seperatör yapılması işi için ihale yaptı. İhaleye dokuz firma katıldı.

1 Mart 2017Haber Detayı

Üç Yılda 300 Bin Ziyartçi

Üç Yılda 300 Bin Ziyartçi

Büyükşehir Belediyesi Kayseri’yi cazibe merkezi haline getiren ve şehrin marka değerini artıran yatırımları Kayserililerle buluşturuyor. Bunlardan birisi olan ve 21 Şubat 2014 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açan Selçuklu Uygarlığı Müzesi, üç yılda 300 bin kişi tarafından ziyaret edildi. 

1 Mart 2017Haber Detayı

Heba Edilmeyen Vergiler Gönüllülüğü Artırdı

Heba Edilmeyen Vergiler Gönüllülüğü Artırdı

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı , 22 Şubat-28 Şubat vergi Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette verginin gönüllülük esasına göre toplanmasının önemi üzerinde duruldu.

16 Şubat 2017Haber Detayı

Huzur Çınarı İlçelerde

Huzur Çınarı İlçelerde

Büyükşehir Belediyesi KAYMEK bünyesindeki Huzur Çınarı Aile Danışmanlık Merkezi daha sağlıklı ve daha mutlu aileler için çalışmalarına devam ediyor. Huzur Çınarı aile danışmanları ilçelerde de hizmet vermeye başladı.

1 Mart 2017Haber Detayı

Haftasonu Üç Tiyatro

Haftasonu Üç Tiyatro

Büyükşehir Belediyesi çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor. Hafta sonu biri Develi’de olmak üzere üç ayrı oyun sahnelendi.

16 Şubat 2017Haber Detayı

İbrahim Sadri ile Şiir Gecesi

İbrahim Sadri ile Şiir Gecesi

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ünlü sanatçılarını Kayserililerle buluşturmaya devam ediyor. Şiir denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan İbrahim Sadri, Şehir Tiyatrosu’nda şiir severlerle buluştu.Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde İbrahim Sadri Kayseri’ye geldi.

1 Mart 2017Haber Detayı

Erciyes İlklerin Merkezi

Erciyes İlklerin Merkezi

Dünya Snowboard Kupası, Türkiye'nin ilk dağ bisikleti iniş müsabakaları gibi organizasyonlarla kış ve dağ sporlarında ilklerin merkezi olan Erciyes, bir ilke daha imza attı. Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen Kar Voleybolu Avrupa Turu'nun ilk ayağı Erciyes’te yapıldı.

16 Şubat 2017Haber Detayı

İlçeler için Rekor Yatırım

İlçeler için Rekor Yatırım

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kent merkezindeki konforu ilçelere de taşımak için her alanda büyük yatırımlar yapmaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Çelik, 2017 yılında kilitli parkede rekor bir yatırım yapacaklarını kaydetti.

1 Mart 2017Haber Detayı

Büyükşehirden İhale

Büyükşehirden İhale

Büyükşehir Belediyesi, baharla birlikte başlayacak yoğun çalışma için birbiri ardına ihaleler yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda şehrin bazı bölgelerinde yapılacak olan taş döşeme işi için ihale gerçekleştirildi.

16 Şubat 2017Haber Detayı

İnsan Ne için Yaşar Sahnelendi

İnsan Ne için Yaşar Sahnelendi

Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri “İnsan Ne ile Yaşar?” adlı tiyatro ile devam etti. Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenen oyuna büyük ilgi gösterildi.

1 Mart 2017Haber Detayı

Kayserililer için Ödüllü Projeler

Kayserililer için Ödüllü Projeler

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri halkı için ödüllü projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Kayseri’nin ve ülkemizin en büyük parklarından olacak olan Keykubat Kent Park’ı için yapılan proje ödül aldı.  Süs Bitkisi ve Peyzaj Mimarlığı sektörünün prestijli ödülü olan “Plant Ödülleri” sahiplerini buldu. İstanbul’daki Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılan ödül töreni ile süs bitkisi üreticiliği ve peyzaj mimarlığı sektörünün en iyileri ödüllendirildi.

1 Mart 2017Haber Detayı

Emniyet Binaları için İhale Yapıldı

Emniyet Binaları için İhale Yapıldı

Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü için iki hizmet binası yapacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çok beğendiği projelerin yapım işi ihalesi gerçekleştirildi. İhaleye 9 firma katıldı.

16 Şubat 2017Haber Detayı

Çocukların Tiyatro Keyfi Sürüyor

Çocukların Tiyatro Keyfi Sürüyor

Her hafta sonu farklı oyunları Kayseri’ye getirerek çocuklara tiyatro sevgisi aşılayan Büyükşehir Belediyesi bu hafta da iki oyunu çocuklarla buluşturdu. Her iki oyun da çocuklar ve ailelerinin büyük ilgisiyle karşılaştı.

16 Şubat 2017Haber Detayı

Sevmek İsteyen Kayseriye Gelsin

Sevmek İsteyen Kayseriye Gelsin

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri Ünlü Sanatçı Murat Kekilli'nin konseriyle devam etti. Konserde Kayseri'den övgüyle bahseden Kekilli, Kayseri'nin sıcaklığın ve kardeşliğin gerçekten var olduğu bir şehir olduğunu söyledi.

1 Mart 2017Haber Detayı

Büyükşehirden Stratejik Hamle

Büyükşehirden Stratejik Hamle

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kısa adı BÜSAM olan Büyükşehir Stratejik Araştırmalar Merkezi ile ilgili bir basın toplantısı yaparak BÜSAM’ı kamuoyuna tanıttı. BÜSAM’ın dört ana başlıkta çalışmalar yapacağını ifade eden Başkan Çelik, “BÜSAM, şehir araştırmaları yaparak şehrin geçmişini anlamaya, bugününü anlamlandırmaya ve geleceğe yönelik projeler çizmeye yarayacak bir proje” dedi.

16 Şubat 2017Haber Detayı

Şampiyonlar Erciyes

Şampiyonlar Erciyes'te Buluşacak

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen 'FIS Snowboard Dünya Kupası' 4 Mart’ta Erciyes’te yapılacak. Şampiyonayı geçen yıl da üstlenen Erciyes, yapılan başarılı organizasyon nedeniyle üst üste ikinci kez ev sahipliğini alma başarısı gösterdi. Şampiyonanın isim sponsorluğunu İstikbal Mobilya aldı.  

1 Mart 2017Haber Detayı

Büyükşehirden İhale

Büyükşehirden İhale

Anadolu’nun en modern Hal Kompleksini yaparak Kocasinan Bulvarı yanındaki Hal Kompleksini taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Eski Hal bölgesinde yol yapım çalışmalarına başladı. Bölgede bulunan imar yollarının açılması için yoğun bir çalışma yapılıyor.

16 Şubat 2017Haber Detayı

Büyükşehir Eski Hal

Büyükşehir Eski Hal'de Yol Açıyor

Anadolu’nun en modern Hal Kompleksini yaparak Kocasinan Bulvarı yanındaki Hal Kompleksini taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Eski Hal bölgesinde yol yapım çalışmalarına başladı. Bölgede bulunan imar yollarının açılması için yoğun bir çalışma yapılıyor.

1 Mart 2017Haber Detayı

Şehir Akademi ilk Toplantısını Yaptı

Şehir Akademi ilk Toplantısını Yaptı

Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (BÜSAM) bünyesinde kurulan Şehir Akademi ilk toplantısını yaptı. Akademinin ilk dersi 3 Mart Cuma günü Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu tarafından verilecek. BÜSAM bünyesindeki Şehir Akademi’nin ilk toplantısına Akademi’ye kayıt yaptıran istekliler katıldı.

1 Mart 2017Haber Detayı

Tarihi Fotoğraflar

Tarihi Fotoğraflar

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi Talas’ta devam etti. Her ay şehrimizin eşsiz güzelliğe sahip değerlerini yerinde gören ve fotoğraflayan katılımcılar bu ay Talas’taki tarihi evlerin fotoğraflarını çektiler.

1 Mart 2017Haber Detayı

Başkan Çelikin Ankara Temasları

Başkan Çelikin Ankara Temasları

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ankara’da bir dizi programa katıldı. Ankara’da iki ayrı Bakan ile bir araya gelen Başkan Çelik, bu bakanlıkların Kayseri’deki yatırımlarına ilişkin görüşmeler yaptı. Başkan Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Çevre Projeleri” toplantısı ile Cumhurbaşkanlığı Sistemi Kampanya Tanıtım Toplantısı’na da katıldı.

1 Mart 2017Haber Detayı

Başkan Çelik Muhasebeciler Haftasını Kutladı

Başkan Çelik Muhasebeciler Haftasını Kutladı

Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette, Muhasebeciler Haftası’nı kutlayan Başkan Çelik, meslek mensuplarının bir araya gelmesinin önemini vurguladı.

1 Mart 2017Haber Detayı

Üreten Herkesin Yanındayız

Üreten Herkesin Yanındayız

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Ticaret Odası’nın ödül töreninde Kayseri’nin en önemli değerlerinden birisinin müteşebbis insan gücü olduğunu söyledi. Başkan Çelik, Kayseri’nin marka değerini artıran ve üretim yapan herkesin bundan sonra da yanında olacaklarını kaydetti.

1 Mart 2017Haber Detayı

Başarılı Mimarlar Kayseri

Başarılı Mimarlar Kayseri'ye Geliyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ülkemizin farklı şehirlerinde başarılı projeler ortaya koyan mimarlar ile Kayseri’de görüşüyor. Başkan Çelik, tanınmış mimarların Kayseri ile ilgili düşüncelerini dinliyor.

1 Mart 2017Haber Detayı

Aykome Toplantısı Yapıldı

Aykome Toplantısı Yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde AYKOME (Altyapı Koordinasyon Merkezi) toplantısı yapıldı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan yolların altyapı çalışmaları da ele alındı.

1 Mart 2017Haber Detayı

Anadolunun Yeni Gözdesi

Anadolunun Yeni Gözdesi

Kayseri Bilim Merkezi sadece Kayseri’ye değil Anadolu’ya hitap ediyor. Çevre illerden her gün gruplar halinde öğrenci ve öğretmenler Bilim Merkezi’ni gezmek üzere Kayseri’ye geliyorlar. Kayseri Bilim Merkezi, yaklaşık 100 sergi düzeneği ile 7'den 70'e herkesin hiç sıkılmadan saatlerce gezebileceği, şehrimizin yeni cazibe merkezi oldu. Çevre illerin de ilgi odağı haline gelen Bilim Merkezi için Yozgat ve Sivas’tan öğrenci grupları Kayseri’ye geldi.

1 Mart 2017Haber Detayı

63 Bin Kitap Dağıtıldı

63 Bin Kitap Dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte kent merkezi ve ilçelerdeki tüm lise öğrencilerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Dinim İslam-Temel Bilgiler” adlı kitabı dağıttı. Kilim Sosyal Bilimler Lisesi’nde kitap dağıtım törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sosyal konuların önemini vurguladı ve bu çalışmayla gençlerin dinimizi çok daha sağlıklı bir şekilde öğreneceklerini belirtti.

1 Mart 2017Haber Detayı

Özhaseki Görevi Çelik

Özhaseki Görevi Çelik'e Devretti

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin oyu ile Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Çelik, başkanlık görevini Mehmet Özhaseki'den devraldı. Görevi devreden Özhaseki, başkanlığı bayrağı daha iyi yerlere taşıyacak bir isme devrettiğini belirtti

15 Şubat 2015Haber Detayı

Kent Konseyi

Kent Konseyi'nin Özgecan Duyarlılığı

Türkiye'yi büyük üzüntüye boğan Özgecan Aslan cinayetine Kayseri Kent Konseyi Kadın Meclisi de sessiz kalmadı. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Neşe Yılmaz Bakır, canilere hak ettikleri cezanın verilmesi gerektiğini söyledi

16 Şubat 2015Haber Detayı

Konservatuvar, Tomarza

Konservatuvar, Tomarza'yı Coşturdu

Kayseri Büyükşehir Belediye'si kültür sanat etkinlikleri il merkeziyle sınırlı kalmıyor. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, bu kez de Tomarza'da sahne aldı

16 Şubat 2015Haber Detayı

Başkan Çelik Sergi Açtı

Başkan Çelik Sergi Açtı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KAYMEK kursiyerlerinden İlmiye Büyüksimitçi tarafından hazırlanan kişisel resim sergisinin açılışını yaptı

17 Şubat 2015Haber Detayı

Büyükşehir

Büyükşehir'de Kar Teyakkuzu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, aralıksız yağan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor

19 Şubat 2015Haber Detayı

Tebriklere Teşekkür!

Tebriklere Teşekkür!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, gerek belediyeye gelerek gerekse de telefon, mesaj veya sosyal medya yoluyla kendisini tebrik eden herkese teşekkür etti

21 Şubat 2015Haber Detayı

Başkanlar Geleceğin Hukukçuları İle Buluştu

Başkanlar Geleceğin Hukukçuları İle Buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve belediye eski başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Mehmet Özhaseki, Türkiye Adalet Akademisi'nde eğitim gören ve iki günlük program kapsamında Kayseri'de bulunan hakim ve savcı adayları ile biraraya geldi

22 Şubat 2015Haber Detayı

Aslı Güngör

Aslı Güngör'den Muhteşem Konser

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Ünlü Sanatçı Aslı Güngör bir konser verdi

22 Şubat 2015Haber Detayı

Büyükşehir, İSKEP İçin Portekiz

Büyükşehir, İSKEP İçin Portekiz'de

Kısa adı İSKEP olan ve Türkiye Belediyeler Birliği ile birlikte yürütülen 'İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi' kapsamında 1-7 Şubat 2015 tarihleri arasında Portekiz'in başkenti Lizbon'da bir çalışma programı gerçekleştirildi

23 Şubat 2015Haber Detayı