Kayseri Mutfağı

Kayseri Mutfağı'ndan Harika Kareler

Büyükşehir Belediyesi, şehrimizi her yönüyle tanıtmak için pek çok alanda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu çalışmalardan birisi olan fotoğraf yarışmalarının beşincisi yapıldı.

9 Nisan 2018Haber Detayı

Başkan Çelik Makam Aracını Gençlere Verdi

Başkan Çelik Makam Aracını Gençlere Verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sarımsaklı Barajı’ndaki Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü dönüşünde büyük bir jeste imza attı. Başkan Çelik, otobüslerini kaçıran gençlere makam aracını tahsis etti.

8 Nisan 2018Haber Detayı

Sağlık İçin Büyükşehir Var

Sağlık İçin Büyükşehir Var

Geçen yıl 12 bin kişinin katılımıyla Sarımsaklı’da yaptığı Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ile bir rekora imza atan Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş., bu yıl kitle sporlarına yeni bir rekor ile başladı. Yine Sarımsaklı’da yapılan yürüyüşe yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de geçen yıl olduğu gibi yine halk ile birlikteydi. Yürüyüşe katılanlar ayrıca Sarımsaklı Barajı’na 15.000 fidan dikti.

8 Nisan 2018Haber Detayı

Toplu Taşımada Kayseri Liderliği

Toplu Taşımada Kayseri Liderliği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ve toplu taşım alanında yaptığı dev yatırımların yanı sıra ülkemizde sektörün öncülüğünü yapan çalışmalara da imza atıyor.

8 Nisan 2018Haber Detayı

Çelik

Çelik'ten Esnaf Ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Bulvarı’ndaki katlı kavşaklarda yaptığı incelemelerin ardından Sivas Caddesi’nde esnafları ziyaret etti. 

6 Nisan 2018Haber Detayı

Katlı Kavşaklarda Büyükşehir Hızı

Katlı Kavşaklarda Büyükşehir Hızı

Büyükşehir Belediyesi şehrin en önemli caddeleri olan Kocasinan ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndaki katlı kavşakları süresinden çok daha önce tamamlamak için büyük bir tempo ile çalışmaya devam ediyor.

6 Nisan 2018Haber Detayı

Bisikletler 1 Nisan

Bisikletler 1 Nisan'da Yollarda

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Ulaşım A.Ş. “Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi” KAYBİS’i her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Nisan itibariyle hizmete açıyor.

2 Nisan 2018Haber Detayı

Melikgazi Katlı Kavşağı Açıldı

Melikgazi Katlı Kavşağı Açıldı

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’deki ulaşımı daha konforlu hale getirmek için yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Kış girmeden önce temeli atılan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kızılırmak Caddesi’nin kesiştiği kavşaktaki Melikgazi Katlı Kavşağı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törenle hizmete açıldı.

31 Mart 2018Haber Detayı

"İki Ordu Çok Önemli"

"İki Ordu Çok Önemli"

?Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, devletler için iki ordunun büyük önem taşıdığını ifade ederek, bu anlamda kültür ordumuzun güçlü olması için çalıştıklarını söyledi. Başkan Çelik, kültür sanat faaliyetlerine önümüzdeki aylarda da ağırlık vermeye devam edeceklerini kaydetti.

30 Mart 2018Haber Detayı

"Kayseri En Çok Kitap Okuyan Şehirler Arasında"

"Kayseri En Çok Kitap Okuyan Şehirler Arasında"

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kütüphane Haftası etkinliklerine Merkez Kütüphane’de yapılan söyleşiyle devam etti. Söyleşiye katılan Ünlü Yazarlardan Sinan Yağmur, Kayseri’nin en çok kitap okuyan altıncı şehir olduğunu belirtti ve Türkiye’de halen Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kitap Fuarı’nın konuşulduğunu söyledi.

29 Mart 2018Haber Detayı

Yatırımlar Açılıyor, Ulaşım Rahatlıyor

Yatırımlar Açılıyor, Ulaşım Rahatlıyor

?Büyükşehir Belediyesi Kayseri’ye ve Kayseri’de yaşayanlara daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in Ulaşım Yılı ilan ettiği 2017 yılında temeli atılan yatırımlar bir bir hizmete açılmaya başlıyor

29 Mart 2018Haber Detayı

Kitap Büyükşehir

Kitap Büyükşehir'den Okumak Kayseri'den

Büyükşehir Belediyesi 54. Kütüphane Haftası’nda Kayseri’deki okuma alışkanlığını artırmak için bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor ve bu etkinliklere katılanlara kitaplar dağıtılıyor.

28 Mart 2018Haber Detayı

Mini Terminal Zirvesi

Mini Terminal Zirvesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapımı devam eden Mini Terminaller ve bu çerçevede verilecek hizmetlerle ilgili Şehirler arası Otobüs Terminali’nin işletmecileri ile bir araya geldi.

26 Mart 2018Haber Detayı

Kayseri

Kayseri'ye Özel Yıkım

Başka yerlerde büyük olaylara sebebiyet veren yıkımlar yapılırken, uzlaşma kültürünün hakim olduğu Kayseri’de böyle manzaralar yaşanmıyor.

16 Mart 2018Haber Detayı

Başarılı Öğrencilere Başkan

Başarılı Öğrencilere Başkan'dan Ödül

Gesi Ahmet Poyraz Kuran Kursu’nda öğrenim gören ve üç ay gibi kısa sürede hafız olmayı başaran öğrenciler İl Müftüsü Şahin Güven ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti.

12 Mart 2018Haber Detayı